Jste milující rodič, pro své děti byste udělali všechno na světě, milujete je a nikdy byste bez nich nevydrželi více dní, ale i přesto máte myšlenky, že byste se jich chtěli na chvíli zbavit, abyste měli alespoň trochu klidu? To je naprosto běžné a normální a nemusíte se za to vůbec stydět. Takové myšlenky jsou naprosto logické, protože děti bývají někdy dost otravné a je třeba se jich minimálně na chvíli zbavit, jinak se z toho zblázníte. Zbavit se dítěte pro někoho může být nadlidský úkon, obzvlášť když je to dítě plně fixované na rodiče. Ale i takové dítě je možné zabavit a jde to velmi snadno, protože děti jsou dost přelétavé a stačí jim opravdu trochu a už se zajímají o něco jiného.

dítě

Stejné to je i s vámi. Děti vás sice chtějí a potřebují s vámi nutně být, ale jakmile se ukáže nějaká hračka nebo něco zajímavého, už vás tolik nepotřebují. Stejně tak vy nepotřebujete pořád je. To je naprosto normální. Děti to bez vás v pohodě vydrží, když je ale dobře zabavíte. Samozřejmě to se nám řekne, některé děti jsou naprosto nepřekonatelné a zabavit nejdou. Toho se nebojte, všechny děti v sobě mají něco, co se dá zlomit a dají se zabavit i na dost dlouhou dobu, jen to s nimi musíte umět a musíte jim něco i slíbit. My jsme tu navíc dnes od toho, abychom vám s tím pomohli a našli společně řešení, které bude vašim dětem vyhovovat a bude vyhovovat hlavně vám, protože to je hlavní.

hračky

Jediné, co děti potřebují je něco zajímavého a zábavného, co je na chvíli odradí od vás. Potřebují zjistit, že je to naprostá zábava a sranda. Jakmile tohle zjistí a bude je to bavit, budou to chtít dělat i příště. Děti milují venkovní aktivity. Pozvěte si dítě od souseda a nechte je skotačit na houpačce se skluzavkou, kterou jim pořídíte. Sice s nimi budete muset být venku a hlídat je, ale je to pořád lepší než se jim přímo věnovat nebo aby za vámi chodili a pořád se na něco ptali a podobně.