VýbÄ›r dveří do bytu není snadnou záležitostí. Když máte byt Äi dům teprve ve výstavbÄ›, anebo v rekonstrukci, možná zatím jeÅ¡tÄ› nevíte, jak svou domácnost celkovÄ› vybavíte, a proto je výbÄ›r dveří nelehký – nevíte totiž s jakým nábytkem je budete kombinovat. Když se rozhodnete pro výmÄ›nu původních dveří za nové, není to o moc snazší – na stávající design i barvu jste zvyklí, což vám znemožňuje pÅ™ijmout jiný typ dveří. Anebo naopak – líbí se vám dveÅ™e, které jste vidÄ›li aÅ¥ již na obrázku, u známých nebo v prodejnÄ›. A nakoupíte je. V prázdném bytÄ› pÅ™izpůsobíte zařízení domácnosti právÄ› tÄ›mto vybraným dveřím, a v zabydlené domácnosti můžete shodu dveří a interiéru podpoÅ™it různými bytovými doplňky.

Dveře posuvné závěsné

Jaké dveře tedy vybrat?

Rozhodně by měly být všechny ve stejném designu, a i když třeba dveře od koupelny, komory, toalety budou užší, případně neprosklené, měli byste se držet stejného provedení.

Volit můžete jak dveÅ™e celodÅ™evÄ›né (event. laminátové), tak i dveÅ™e ÄásteÄnÄ› Äi více prosklené. Záleží to vaÅ¡em vkusu, ale také na praktickém přístupu – jestliže je zapotÅ™ebí dostat do místností více svÄ›tla, jsou prosklené dveÅ™e nejlepší volbou. Možná je nevybírejte jen tehdy, máte-li doma batole, které zaÄne brzy chodit.

Barvu dveří držte také jednotnou. Barevný odstín můžete pojmout jako vhodný doplnÄ›k a doladÄ›ní stylu interiéru, anebo jako naprostý kontrast. Obojí může být vkusné, záleží na každém jedinci Äi rodinÄ›. V případÄ›, že si nejste jistí, požádejte o pomoc bytového architekta.

Stylové interiérové dveře

Stále ÄastÄ›ji se zaÄíná využívat závÄ›sný typ dveří, které se posouvají po kolejnici. Jsou praktické, protože zabírají minimum místa, což se o otevÅ™ených křídlových dveří s panty říci nedá. ZávÄ›sné posouvací dveÅ™e se velmi hodí do interiéru, který je zařízen v selském, venkovském, farmářském Äi vintage stylu.

Máte-li možnost dvojité stěny, můžete si pořídit dveře zasouvací. Ty vlastně nepotřebují kolem sebe žádný prostor, a jestliže jsou otevřené, vůbec je nevidíte, neboť jsou zasunuty právě do dvojité zdi.