V čem jsou lepší skříně na míru a v čem zase ne? Mají rozhodně své výhody, ale ne vždy. Rádi vám poradíme, kdy mohou být skříně na míru výhodou a kdy právě na opak. Mezi nejdůležitější výhody patří to, že přesně pasují podél stěny. Zajišťují, tak místo, které u běžných skříní nedocílíte. Jsou udělané tak aby začínali těsně u stěny. Nejlépe od země až ke stropu. Zajistí vám tak více prostoru. Říkáte si, že vrchní prostor nevyužijete, protože do něj nedosáhnete? Určitě se mýlíte, existují schodky, které vám na vrchní police pomohou, když doma žádné schodky nemáte, pomůže vám, stejně tak jídelní židle, na kterou si vylezete.

skříně na míru

Vrchní police, kam běžně nedosáhnete, můžete využít k uskladnění věcí, které běžně nepoužíváte. Například když je letní sezóna můžete zde uskladnit zimní oblečení, boty a vše co používáte v zimních dnech. Před zimou jen prostor vyklidíte a uložíte naopak věci, které používáte jen v létě. Je to jednoduché a skladovací prostor se hodí vždy. Je ho pořád málo, protože věci stále hromadíte, aniž byste si to uvědomovali. Věcí přibývá stejně tak jako členů rodiny. Některé skříně na míru se dělají přímo do výklenků, které jsou pro skříně určeny. Jsou zabudovány již v plánech při výstavě domu.

skříně na míru

Takže výhodou je samotný prostor a možnost většího uskladnění věcí, přesto, že na něj nedosáhnete. Mezi nevýhody patří určitě možnost přesunu. Tyto skříně jsou dělané tak, že se s nimi již nemůže hýbat. Když se rozhodnete v průběhu let, že byste rádi místnost změnili na jiný pokoj, který bude sloužit k jiným účelům, mohou skříně zavazet. Chtěli byste mít na místě skříní čelo manželské postele nebo dětskou postýlku pro dětský pokojík? To již není možné jen v případě vybourání a to je velký zásah do samotného prostoru. Je lepší zvolit jinou možnost uspořádání. Tak co šli byste do skříní na míru nebo zvolíte kusový nábytek.