Je toho moc – kdo si usmyslí, že vyklidí dvoupokojový byt, kde kromě malých koberečků, dvou křesel, stolku, válendy a několika komod je pouze pět kartonových krabic s věcmi, může si takovou akci naplánovat třeba na sobotní odpoledne, a ještě stihne skvělou večeři v restauraci. Jenže vyklízení kanceláří v Praze, v rozsahu řekněme třiceti místností, dvou nebo tří kuchyněk, promítacího sálu, posilovny a masérských prostor, je práce spíše pro partu silných chlapů, než pro pár zaměstnanců firmy, kteří se k tomu dobrovolně přihlásí. Kdo není na takovou práci zvyklý, může jej překvapit náročnost časová i fyzická, a co víc, z extrémní nárazové námahy můžete onemocnět nebo přijít k úrazu.

skřípění zubů při kancelářské práci

Prach, plísně, hniloba – když se vyklízí čistá kancelář, popadnete jen psací stůl, skříňku na šanony, botník, několik pokojových rostlin, krabici s dokumenty, dva obrázky ze zdi a můžete jít. Toto je ovšem ideál, a ne vždy se s ideálem v praxi potkáte. V některých prostorách na vás číhá spousta prachu, plísně pod koberci, pavučiny za nábytkem, tlející zbytky jídla, co někdo zapomněl pod stolem či na parapetu, rozlitou kávu s mlékem se zapáchajícím žluklým máselným tukem a další podobné chuťovky. Ne každý se v kanceláři chová čistotně a jsou lidé, co jim ani nepořádek, ani zápach nevadí.

kancelářská práce

Nebezpečné předměty – přebíráte administrativní či skladové prostory po nějaké nezodpovědné firmě a chcete je přestavět, rekonstruovat a dát celkově do pořádku? Pak počítejte s tím, že nezodpovědní lidé si vůbec nemusí brát servítky s nějakým vyklizením prostor a úklidem, klidně mohou po sobě zanechat nejen nepořádek, ale také překvapení v podobě nebezpečných předmětů. Těmi mohou být zářivkové trubice a úsporné žárovky, kanystry s olejem, lihem, petrolejem či benzínem, jedovaté nástrahy s pastmi na hlodavce, rozsypané sklo, připínáčky či hřebíky atd.