Myslím si, že lidé by také měli myslet na to, jak žijí. Samozřejmě, že lidé také mají možnost žít tak, jak chtějí anebo jednoduše na co mají finance, co se jim bude hodit anebo jak se jim bude žít dobře. Znám několik lidí, kteří bohužel musí žít tak, na co mají. Někdy je to opravdu hodně smutné. Já sama jsem si řekla, že kdybych měla opravdu hodně financí, že bych bydlela tak, jak bych si přála a byla by to veliká vila, kde bych chovala své oblíbené bengálské a perské kočky. Jenomže bohužel to tak nejde. Protože ne všichni na tohle mají peníze anebo také umí žít ekonomicky dobře anebo ekologicky.

Co si vůbec myslíte o elektrárnách?

Od toho, aby lidé žili třeba ekologicky, tak také si můžete pořídit fotovoltaickou elektrárnu. Fotovoltaická elektrárna 10 KVP je podle mého názoru velmi výhodná a také docela dostupná. Navíc fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době opravdu jedničkou a špičkou na trhu. Já sama už o tomhle dlouho uvažuji, jenomže když jsem partnerovi řekla, že bych si přála fotovoltaickou elektrárnu 10 KWP, tak mi řekl, že ať na to zapomenou, že prý je to opravdu hodně drahé. Samozřejmě já vím, že je to drahé, ale také partner si neuvědomuje to, že ono se to vlastně třeba za pět nebo za sedm let. Vrátí vlastně my takhle ušetříme peníze, že třeba za sedm let už budeme šetřit peníze.

Zkuste také myslet ekologicky.

Podle mého názoru neuděláte chybu, když i vy se podíváte třeba na webové stránky Joyce-energie.cz, kde je fotovoltaika. Například kvalitní fotovoltaiky pro rodinné domy a podobně. Můj známý má dokonce takovou velikou chalupu. Je to snad dvougenerační chalupa. A on sám říkal, že příští rok se tam bude dávat také fotovoltaickou elektrárnu. Prý tím velice ušetří, protože navíc plánuje, že třeba v příštích deseti letech tam stejně bude se svou manželkou žít, že prý rodinný dům nechají dětem a že oni jako rodiče se přestěhují na chalupu, kde budou mít fotovoltaickou elektrárnu.