Mít své auto je snem spousty lidí, ale bohužel u většiny z nich u snu jen zůstane. Auta jsou cenově nejvýš co kdy byla, protože se zvýšily ceny za výrobní vstupy. Nejlevnější nová auta stojí zhruba půl milion korun, což je stále spousta peněz. V době kdy mnoho rodin musí přemýšlet jestli zaplatí lyžařský kurz pro děti a nebo pojedou na dovolenou, je mluvit o novém autě zbytečné, protože lidé si ho jen tak nekoupí.

škoda fabia

Firmy na tom nejsou o moc lépe
Oproti jednotlivým rodinám jsou na tom firmy lépe v tom ohledu, že si mohou zažádat o vrácení daně za nákup vozu. To, že podnikatelé a firmy mají možnost si pořídit nové auto a zažádat stát o vrácení daně do určité částky není žádným tajemstvím, a mnohé firmy toho využívají. Drtivá většina firem si koupí nové auto, kterým jezdí soukromě. Nikdo nemá šanci tuto skutečnost uhlídat, a proto mezi obyvatelstvem roste nespokojenost s touto možností. Proto stát začíná zvažovat že že možnost odpočtu sníží a nebo bude vymezen seznam vozidel, která bude možné odečítat i nadále.

Mnoho firem ale nechce kupovat nová auta a platit je mnoho let i přesto, že je díky vratce na dani mají levnější. Proto je pro mnoho z nich cesta pronájmu. Pokud máte firmu ale nechcete auto kupovat, pronajměte si ho. Operativní leasing pro firmy je řešení pro všechny firmy, které nechtějí utrácet vydělané peníze za nová auta.

peníze bankovky

Leasing v podstatě znamená že si auto pronajmete. Leasingové společnosti si většinou vymezí dobu, po kterou je možné auto užívat. Ve většině případů jde o 2 oky, a poté je nutné auto vrátit. Můžete si ale vzít další. Tuto variantu si vybírají nejen mnohé firmy, ale i spousta jedinců, kterým se, jako nepodnikajícím subjektům, také otevřela cesta k autu na leasing. Ještě nedávno šlo přitom o možnost, kterou měly jen firmy a nikoliv jednotlivé fyzické osoby.