Rozhodně bychom si neměli nalhávat, že mají všichni lidé na celém světě dost peněz. To není pravda. A pravdou by nebylo ani tvrzení, že v dostatku žijí aspoň našinci. My sice máme to štěstí, že žijeme v relativně bohaté zemi, ale ani to ani nám nezaručuje život v dostatku. Peníze nejsou rozdělené mezi naše lidi rovným dílem a nemáme ani všichni stejně velké výdaje, a tak jsou tu sice lidé, kteří se mají dobře, ale vedle nich žijí i jejich pravé opaky, tedy chudáci, kterým se někdy nedostává peněz třeba ani na to, co je skutečně nepostradatelné.

A co dělají lidé, kteří potřebují víc peněz? Jak si počínají ti, k nimž nebyl a není osud po finanční stránce milosrdný?

maďarské forinty

Ti si samozřejmě berou v těžkých časech půjčky. Které jim pomáhají vyžít i v dobách, kdy není vlastních peněz dost a kdy jsou potřeba ještě nějaké navíc. Anebo bych měl asi napsat, že by jim takové půjčky měly pomáhat. Protože není samozřejmostí, že někdo půjčí člověku kdykoliv, kdy si tento chce finančně přilepšit. Ten, kdo chce dostat od některé banky půjčku, musí nejdřív zvládnout prokázání své schopnosti splácet. Bez toho to nejde, bez toho tu člověku nepůjčí. A možná byste se divili, kolikrát lidé neuspějí se žádostí o bankovní půjčku třeba kvůli záznamům v registrech dlužníků nebo kvůli svým příjmům, které nepřipadají bankovním úředníkům dostatečné na to, aby bylo splácení jistotou.

britské peníze

A když se neuspěje v bankách? Co potom ještě zbývá lidem toužícím po půjčkách? A zbývá ještě vůbec něco pro ty, kdo podle bank nejsou bonitní?

Naštěstí se i na takové nedokonalé žadatele o půjčky může usmát štěstí. A to štěstí má jméno americká hypotéka bez doložení příjmu. I když někdo neuspěje u bankovních půjček, tady má stále ještě šanci, protože tady se ručí za vrácení půjčených peněz dlužníkovou nemovitostí. A tak tu uspěje určitě každý, kdo má dejme tomu svůj byt, dům nebo něco takového.