Když se někdo rozhoduje ke by chtěl žít, mnoho lidí si automaticky vybaví velký dům s obrovskou zahradou. Je ale nutné bydlet v něčem takovém, nebo by bohatě stačilo noc menšího? Existuje tiny house projekt, který vám ukáže, že se dá žít v mnohem menší stavbě, která je dokonce na kolečkách. Je to malý domek, kde je využitý celý prostor tak, aby nikde nebylo ani místečko nazmar. Díky tomu se do tak malého prostoru vejde všechno, co je pro pohodlný život opravdu důležité – ložnice, obývací prostor s kuchyňským koutem, koupelna i ložnice. Jen nemají místnosti takovou rozlohu jako byste si původně pro sebe představovali.

mini dům

Tento projekt vznikl v zahraničí, a to kvůli tomu, že v mnoha metropolích nemají lidé jinou možnost než žít v mini bytech. Ceny za nemovitosti, a to i za nájmy, jsou leckde tak vysoké, že už si je nemohou dovolit platit ani původní obyvatelé, a tak se po letech bydlení v mini bytu stěhují často právě do tohoto typu domu.

malý dům

Není to ostuda
Velká část lidí si myslí, že je ostuda bydlet v malém domě. Spíš než svoje opravdové životní potřeby řeší, aby jim soused záviděl, že mají o metr širší dům. Je to ale skutečně to, co potřebujeme k životu? Nebo řešíme hlouposti, zatímco nám náš život nenávratně mizí mezi prsty? Podívejte na nabídku mini domků, možná vám dojde, že zbytečně chcete utratit spoustu vypůjčených peněz z hypotéky za něco, co vlastně není tím, co hledáte. Možná si tento domek zamilujete i díky tomu, že jej můžete využít nejen pro celoroční bydlení, ale třeba i jako chatu.
Domek je díky podvozku možné přistavit kamkoliv potřebujete, a protože má přípojky a je zateplený, budete se v něm skvěle cítit po celý rok, ať už ho využijete jako chatu a nebo v něm budete bydlet. Rozhodnutí je na vás, ale projděte si všechny možnosti, které v současné době máte. Je to levnější a efektivní.