Filtrační zařízení patří k základním vybavením snad každého většího bazénu. A je pravdou, že bez něj se v podstatě neobejdeme, pokud jej tedy nechceme neustále vypouštět a napouštět. Odstraňují totiž z vody nečistoty, které by tam mohly následně nadělat velkou neplechu.

Je pochopitelné, že vzhledem k popularitě existuje celá řada nejrůznějších bazénových filtrů, od pískových přes umělohmotné až po látkové. Každý z nich má přitom své výhody a nevýhody. Avšak ať už použijeme jakýkoliv, je nutné si uvědomit, že kapacita jakéhokoliv filtračního média je omezená. Poté, co je naplněna, je nutné náplň filtrů Chlorito vyměnit, nebo přestanou fungovat, případně se dokonce celé zařízení rozbije.

bazén s míčem

Problém je v tom, že tyto filtry jsou většinou uschovány a nejsou nám na očích. Navíc, i kdyby byly, není pro laika vůbec snadné poznat, kdy se jeho kapacita naplní. Měnit jej příliš brzy totiž znamená ztrátu peněz, a vzhledem k tomu, že tyto náplně nebývají nijak levné, je to něco, na co bychom si měli dát pozor.

Zde je rozhodně nejlepší řídit se doporučeními výrobce. Ten na obalu od filtru vždy uvádí, jaká je jeho kapacita a za jak dlouho je vhodné jej vyměnit. Samozřejmě, tato hodnota je pouze orientační, neboť žádné dva bazény nejsou stejné, a to jak rozměry, tak mírou znečištění. Svou roli pak hraje také počasí, což je další faktor, který nelze předvídat. Rozhodně však neprohloupíme, pokud se budeme alespoň pro začátek doporučenou dobou řídit.

návrh bazénu

Jak jej budeme používat, zkušeností se naučíme zjišťovat, jak dlouho ve skutečnosti vydrží. Tato doba může být delší či kratší, avšak věřte, že se ji naučíte rozpoznat. Následně pak již nebudete mít problém vyměnit jej ve správnou chvíli. Samozřejmě, bude to trvat několik sezón, než něčeho takového dosáhnete, neboť učit se zde můžete skutečně jen zkušeností. Odměnou vám však budou dále ušetřené peníze. A vzhledem k tomu, že jich v dnešní době není nazbyt, to jistě uvítáte.