Pokud jste se rozhodli pro nákup skleníku, tak jste skutečně nemohli udělat lepší rozhodnutí. Má to skutečně mnoho výhod, a především dokonale ochráníte svoji úrodu před nepříznivými přírodními vlivy, jako je právě prudký déšť, kroupy nebo silný vítr. Navíc mnohem dříve se budete těšit ze šťavnatých plodů, jelikož tím, že si zasadíte sazeničky do tohoto prostředí, tak jim vytvoříte optimální podmínky pro jejich růst a vývoj. Bezpochyby se tím zvýší i samotný výnos plodin, prodlouží se jejich vegetační období a v podstatě dokážete zajistit tak ideální podmínky pro jejich samotný vývin. Jenomže teď je otázku, který skleník bude pro vás ten nejlepší, protože nabídka je na trhu poměrně rozsáhlá a výběr nemusí být skutečně jednoduchý. Rozhodně by bylo dobré vybírat produkt ne podle cenové relace, ale podle toho, co vše bude prodejce nabízet. Mnohdy skutečně nejlevnější verze nejsou výhrou pro uživatele.

skleník skleněný

Konstrukce skleníků

Je dobré si uvědomit, že skleník se nekupuje pouze na jednu sezónu, ale může s vámi být poměrně dlouhé roky. Již to jen značí, že byste si měli dát pozor na materiál, z kterého skleník vybude vyrobený. Ačkoliv to vypadá, že trh je přesycený různými možnostmi, tak nejdůležitější se zaměřit na konstrukci.

skleník

  • Hliníková konstrukce – tyto skleníky budou patřit do skupiny velmi levných produktů. Platí ovšem zde přesně takové pravidlo, že nízká cena se rovná nízká kvalita. Konstrukce je příliš lehká, což je samozřejmě způsobeno materiálem, a pokud mají navíc polykarbonátovou výplň, tak se může stát, že si vítr snadno s ním poradí.
  • Ohýbané plechy – při výběru této konstrukce již máte na výběr i samotnou výplň, což může být sklo nebo polykarbonát. Takovýto skleník je sice možná dražší, ale na druhou stranu kvalitní a trvanlivější verzí.

Pokud se nemůžete stále ještě rozhodnout, využijte odborné poradenství od českého výrobce a uvidíte, že nákup kvalitního skleníku bude pro vás jednoduchou záležitostí.