České Budějovice jsou překrásné město, a kdo tu někdy alespoň týden přebýval, nebo měl to štěstí a měl tu sjednaný pronájem bytu na několik let, zřejmě vám potvrdí, že jde o jedno z nejzajímavějších měst v celé Evropě. A to nejen díky místním památkám, ale zejména blízkému či vzdálenějšímu okolí. Stačí nahlédnout do podrobnější mapy a nebudete se stačit divit, kolik krás tu na vás čeká doslova za rohem, a to jste je prozatím objevili v mapě, nikoli na živo, ve skutečnosti.

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou – zamluvíte-li si pobyt v penzionu České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/ mimo hlavní turistickou sezónu, doporučujeme navštívit zámek v Hluboké nad Vltavou. Tehdy tu není takový nával turistů a budete mít i dostatek elánu prohlédnout si oranžérii (bude-li otevřená) a přilehlý park. Na Hlubokou se můžete vypravit i na kole z budějovického centra cyklostezkou podél Vltavy.

náměstí v Třeboni

Třeboň – na Třeboňsku je krásně i v zimě, krajina na vás dýchne velmi zvláštní atmosférou a příjemným klimatem, které tu zajišťuje dostatek vodních ploch a okolní vegetace. Bude se vám tu líbit při výletech na kole i autem a kdo má kuráž, může se pustit do splouvání řeky Lužnice, nejlépe ze Suchdola nad Lužnicí nebo z Majdaleny přes Rozvodí až do veselí nad Lužnicí.

Vltava – Vltava je právem považována za nejkrásnější českou řeku a je každoročně navštěvována tisíci vodáky, v létě je tu vodní hladina mnohdy až ucpaná, a tak chcete-li si ji užít podobně, jako Lužnici na Třeboňsku, doporučujeme splouvat ji v polovině června nebo na konci srpna. České Budějovice na soutoku s Malší mohou být vaší konečnou stanicí a začátek splutí je ideální z Vyššího Brodu.

Blanský les – zajeďte autem k parkovišti nad obcí Krásetín, odkud je to jen pár metrů k dolní stanici sedačkové lanovky na Kleť. Vystoupejte vzhůru až k rozhledně a odtud se „rozhlédněte“ tak, jak to propagoval Luděk Munzar v pořadu zaměřeném na naše rozhledny. Ta na Kleti je velmi působivá a výhled do krajiny Blanského lesa bude jistě nezapomenutelný.