Začít podnikat je dnes lehčí, než tomu bylo dříve. Dnes totiž již nemusíte zakládat svou vlastní firmu od samého začátku, i když ta možnost zde stále je. Nyní si můžete koupit již hotovou a začít ji používat. Jistě, vyjde vás to o něco dráž, avšak nebudete muset čekat, a zároveň si ušetříte poměrně velké množství stresu.

Jednou z možností, které zde máme, je i firma ready made Ostrava. V podstatě se jedná o již založenou firmu, danou k prodeji, se sídlem právě v Ostravě. A jako všechny varianty, má i tato svá pro a proti. Proto se rozhodně vyplatí je zvážit.

firemní sídlo

V první řadě je zde otázka financí. Jak již bylo zmíněno dříve, koupě již hotové společnosti je dražší, než její samotné založení. A naprostá většina začínajících podnikatelů nemá zrovna nadbytek financí. Je tedy dobré uvážit, zda na něco takového skutečně máme.

Zde totiž nejde jen o kupní cenu samotnou, ale také o další náklady, které nás čekají. Je to například koupě potřebného vybavení, strojů a zařízení, najmutí zaměstnanců a jejich první výplaty, a mnoho dalšího. Jistě, lze si vzít podnikatelskou půjčku, která nám s tím pomůže, avšak to se většinou nedoporučuje – podnikání je velmi riziková záležitost, a půjčené peníze, včetně úroků, budeme muset splatit, ať už uspějeme nebo ne.

zakládací listina firmy

Dále je to také zaměření společnosti. Většina těchto firem, které je možné koupit, je napsána na volnou živnost. Je to z toho důvodu, že to dává zákazníkům zdaleka nejvíce možností. Nemusí však vyhovovat všem – je možné, že chcete podnikat v některé z těch vázaných. Pak budete muset ke kupní ceně zaplatit i změnu zaměření, což jsou peníze navíc.

Je zde ovšem i otázka času. Pokud jste například vycítili „díru na trhu“, kterou chcete zaplnit, je rozhodně dobré začít dříve, než to udělá někdo jiný. V takovém případě se koupě již hotové firmy vyplatí, neboť můžete ihned začít podnikat.

Nakonec tedy záleží na okolnostech, co pro vás bude nejlepším řešením. V každém případě je dobré žádné z nich nezatracovat. Nikdy totiž nevíte, které je zrovna pro vás to pravé.