Svatba je ceremoniální proces, který však nevyžaduje velmi přísné dodržování etiket, jak tomu bývalo či bývá u některých šlechtických záležitostí. Sňatek dvou milujících se lidských duší lze pojmout i s jistou grácií, uvolněně, svérázně a originálně. Podobným způsobem byste mohli přistoupit i k tisku svatebních oznámení a jmenovek na svatební stůl.

svatební kytice na stole

Zvolte si font a barvu písma – fontů a barev písma existuje obrovský rozsah, dejte si záležet a věnujte této problematice více času. U jmenovek na stůl je to poměrně výrazný osobní prvek, protože každý, kdo za něj zasedne, tu bude označen jednoznačným a nezaměnitelným titulem. Dobrou volbou je barva potisku zlatá na bílém pozadí, zajímavě vypadají červené nebo sytě zelené štítky s bílým písmem, a jistou možností je vytisknout každé jméno jinou barvou. Pouze nepoužívejte tisk barvou černou nebo šedou, svatba skutečně není žádný smuteční obřad, lidé se tu mají radovat, nikoli truchlit.

jmenovky na svatebním stole

Velikost a tvar jmenovek – zajímavě vypadají jmenovky oválného či kulatého tvaru a jejich velikost nemusí být tak malá, že si dotyční musí nasazovat brýle na čtení. Výhodné je vyzkoušet si to předem doma, vystřihovat nůžkami z papírové čtvrtky různé návrhy a teprve pak je předat v konečné podobě profesionální tiskárně.

Kdy se hodí přezdívky – jestliže se jedná o svatbu partnerů z rodin, které se navzájem velmi dobře znají, a svatební obřad je spíše jen formalitou, pak si můžete dovolit zažertovat a označit přezdívkami (pokud jsou k dispozici) třeba i rodiče ženicha a nevěsty. Jinak jsou přezdívky dobrou volbou u svědků a pouze některých vybraných hostů, u nichž jste si jisti, že přezdívku přijmou spíše jako bonus navíc. Neměli byste zkrátka na svatbě nikoho urazit nebo ponížit, důležité je pobavit se a více se sblížit, k čemuž také svatební hostiny a oslavy směřují.